Nawigacja:  Obsługa okien > Umowy na realizację świadczeń > Przegląd wniosków o rozliczenie indywidualne > Rozliczenia indywidualne >

Wniosek o rozliczenie świadczeń, które zostały wykonane ponad limit dni określony w zarządzeniach Prezesa NFZ (6103)

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Nowy wniosek ma status Wprowadzony. Informacja ta widoczna jest w górnym lewym rogu. W każdej chwili można zapisać swoją roboczą wersję wniosku poprzez kliknięcie przycisku Zapisz.

Ważne – aktualnie wniosek z tej kategorii można złożyć jedynie dla świadczeń z rodzaju rehabilitacja lecznicza.

 

Część A

Wypełnia się automatycznie.

 

clip0110

 

Część B

Należy wybierać jedną z opcji wskazujących, czy wniosek składany jest po raz pierwszy, czy jest to raczej kolejny wniosek o rozliczenie indywidualne:

 

clip0262

 

Część C

Należy uzupełnić o dane dotyczące świadczeniodawcy, czyli:

numer umowy i zakres świadczeń (związany z poradnią/oddziałem) – przycisk

numer prawa wykonywania zawodu lekarza wnioskującego

 

clip0071

 

Część D

Należy wprowadzić dane pacjenta:

 

clip0072

 

Jeżeli zostanie podany PESEL pacjenta, wówczas system automatycznie uzupełni dane dotyczące płci oraz daty urodzenia pacjenta. W pozostałych przypadkach, np. gdy podawany jest PESEL opiekuna – konieczne jest ręczne uzupełnienie tych danych.

 

Część E

Kolejnym znacznikiem jest zaznaczenie na wniosku, czy ma on charakter jednorazowy, czy raczej jest to wniosek na wiele różnych świadczeń następujących po sobie. Świadczenie udzielane jednorazowo oznacza, że rozliczenie indywidualne będzie miało zastosowanie tylko do jednego zestawu świadczeń (np. jednej hospitalizacji / jednej wizyty w poradni).

 

clip0073

 

Część F

W zależności od rodzaju świadczeń system różnie sprawdza wymagalność, jeżeli chodzi o liczbę wymaganych do podania informacji na temat rozpoznań wg ICD-10 oraz proceduru medycznych wg ICD-9

 

clip0074

 

Kod grupy JGP jest sprawdzany na zgodność z algorytmem wyznaczania grup JGP w oparciu o dane podane na wniosku takie jak: płeć, wiek, okres trwania świadczenia, rozpoznania i procedury. W przypadku niezgodności system o tym poinformuje, jednak nie zablokuje dalszego postępowania.

Alternatywnie – w przypadkach, gdy rodzaj świadczeń nie obejmuje rozliczeń przy wykorzystaniu JGP konieczne jest podanie kodu świadczenia jednostkowego. Jeżeli wniosek obejmuje dłuższy okres (więcej niż jedną hospitalizację / poradę), a liczba koniecznych do wprowadzenia kodów świadczeń jest większa niż jeden – należy wprowadzić kod najbardziej istotnego kodu świadczenia. Informacja ta traktowana jest jako uszczegółowienie wniosku (kod świadczenia nie będzie przedmiotem weryfikacji sprawozdawczo-rozliczeniowych).

 

Część G

Należy wpisać uzasadnienie.

 

clip0075

 

Części H i I

Należy uzupełnić:

datę początku udzielania świadczeń

datę od/do okresu udzielania świadczeń (powyżej limitu), których dotyczy wniosek (propozycja okresu ważności decyzji)

datę wystawienia wniosku.

 

clip0076

 

Następnie należy kliknąć przycisk Zatwierdź znajdujący się na samej górze wniosku, po czym wydrukować wniosek (przycisk Drukuj), uzupełnić o wymagane podpisy i przekazać do OW NFZ.

 

Ważne! Wniosek musi mieć status Zatwierdzony, aby możliwe było jego wydrukowanie. Wydrukowane wnioski o statusie Wprowadzony nie będą rozpatrywane w OW NFZ.