Nawigacja:  Struktura świadczeniodawcy > Komórki organizacyjne >

Dostępność komórki

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Na zakładce Dostępność komórki możliwe jest określenie harmonogramu dostępności komórki.

 

Na zakładce znajduje się też znacznik umożliwiający oznaczenie danego miejsca realizacji świadczeń w strukturze świadczeniodawcy jako 'Filia POZ'. Świadczeniodawca ma do wyboru ustawienie znacznika na: Nie dotyczy, Tak lub Nie.

Dla miejsc nie oznaczonych jako Filia POZ (zwykłych miejsc w umowie POZ), dla zakresów świadczeń dotyczących świadczeń :

- lekarza POZ,

- pielęgniarki POZ

wymagane jest wskazanie dostępności miejsca w każdym roboczym dniu tygodnia.

 

Zakładka dzieli się na dwie części, umożliwiające osobne definiowanie Godzin pracy oraz Godzin rejestracji wybranej komórki organizacyjnej. Metoda edycji obu zakładek jest identyczna. Dla komórek będących ambulansami nie da się ustawić dostępności Wg harmonogramu - możliwe jest tylko ustawienie Całodobowo.

 

 

clip0071

 

Przycisk Wydruk dla komórki umożliwia wydruk aktualnego harmonogramu komórki wraz z zestawieniem aktualnych harmonogramów pracy personelu zatrudnionego w danej komórce. Po jego kliknięciu należy podać datę - na wydruku będzie uwzględniony stan obowiązujący w podanym dniu. W pierwszej części raportu będzie przedstawiona informacja o dostępności komórki, natomiast w drugiej części raportu - lista osób personelu, a dla każdej osoby:

oNazwisko

oImię

oNumer PESEL

oGrupa zawodowa (której dotyczy informacja o zatrudnieniu w tej komórce, w tym harmonogram)

oSpecjalność (której dotyczy informacja o zatrudnieniu w tej komórce, w tym harmonogram)

oData rozpoczęcia zatrudnienia

oData końca zatrudnienia

oŚredni tygodniowy czas pracy

oHarmonogram pracy w miejscu (w komórce organizacyjnej), jeżeli został zdefiniowany

oHarmonogram wizyt domowych, jeżeli został zdefiniowany

 

Naciśnięcie przycisku Odblokuj edycję uaktywnia  możliwość edycji godzin pracy, jak również tworzenie nowych okresów dostępności, a przy tym równocześnie blokuje możliwość przełączania pomiędzy poszczególnymi zakładkami. Dostępna będzie wyłącznie ta zakładka, z poziomu której został naciśnięty przycisk Odblokuj edycję. Po zakończeniu wprowadzania danych należy nacisnąć przycisk Zablokuj edycję

 

Harmonogram pracy komórki (wypełnione przykładowymi danymi)

Harmonogram pracy komórki
(wypełnione przykładowymi danymi)

 

Przycisk Nowy okres dostępności dodaje nowy okres dostępności. Okresów może być dowolna ilość. Każdy z okresów może mieć własny harmonogram lub może być dostępny całodobowo. Nowo dodawany okres musi mieć inny przedział czasowy od dotychczas zarejestrowanych okresów.

W przypadku edycji danych okresu dostępności oraz zmiany statusu dostępności z 'Wg harmonogramu' na 'Całodobowo' usuwany jest istniejący harmonogram. Natomiast w przypadku edycji danych okresu pracy komórki oraz zmiany statusu dostępności z 'Całodobowo' na 'Wg harmonogramu' automatycznie uzupełniany jest harmonogram, wynikający z istniejących w danym okresie dostępności personelu oraz profili medycznych .

Przycisk Dodaj pozwala na dodanie nowej pozycji w harmonogramie dostępności komórki. Przycisk Zapisz umożliwia zapisanie wprowadzonej pozycji w harmonogramie. Przycisk Anuluj spowoduje wyjście z trybu edycji bez zapisywania wprowadzonych zmian. Z prawej strony każdej pozycji w harmonogramie znajduje się przycisk Edytuj - umożliwiający edycję pozycji, i przycisk Usuń - pozwalający na usunięcie pozycji z harmonogramu.

 

Po prawej stronie każdego okresu znajdują się przyciski:

dostepnosc_komorki3

 

Przycisk Nowy jak służy do dodawania nowego okresu wraz z przepisaniem ewentualnego harmonogramu. Nowo dodawany okres musi mieć inny przedział czasowy od dotychczas zarejestrowanych okresów. Pola z datami początku, oraz zakończenia obowiązywania okresu domyślnie nie są przepisywane z istniejącego okresu, posiadają puste wartości.

Przycisk Podziel umożliwia podział istniejącego okresu na dwa osobne okresy (z takim samym harmonogramem), wymagane jest w tym przypadku podanie daty podziału, która musi się zawierać w danym dzielonym okresie. Ponadto możliwe jest wykorzystanie przycisku Podziel do skrócenia okresu obowiązywania danego harmonogramu. Po dokonaniu podziału wystarczy usunąć nowo utworzony nie interesujący nas okres czasowy.

Przycisk Edytuj służy do edycji danych okresu dostępności.

Przycisk Usuń umożliwia kasowanie okresu wraz z istniejącym harmonogramem.

Przycisk Szczegóły to zaznaczenie wiersza z okresem oraz wyświetlenie harmonogramu występującego dla tego okresu.